Haber

TİSK Başkanı Akkol: Dengeli Bir Asgari Ücret Konusunda Gayret Göstereceğiz

Türkiye Patron Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) ve Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) İdare Konseyi Lideri Özgür Burak Akkol, yeni yılda geçerli olacak taban fiyat sayısıyla ilgili, ‘Biz yine elimizi taşın altına koyacağız. Yine üçlü imza ile bu süreci sonuçlandırmak istiyoruz. İşçilerimizin, işçi sendikalarımızın memnun olmadığı bir durumu arzu etmiyoruz. Bununla birlikte işverenlerin ağır maliyetler altında ezildiği bir durumu da istemiyoruz.’ tabirlerini kullandı.

TİSK Lideri, ödül merasiminde konuştu

MESS tarafından yedincisi bu yıl Divan Kuruçeşme’de düzenlenen ‘İş Güvenliğinin Yıldızları Ödül Töreni’nde konuşan Türkiye Patron Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) ve Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) İdare Şurası Lideri Özgür Burak Akkol, herkesin merakla beklediği eni minimum fiyat hakkında açıklamalarda bulundu.

“Biz yine elimizi taşın altına koyacağız”

Aralık ayında başlayacak minimum fiyat görüşmelerine değinen Akkol, şunları söyledi: ‘Son üç taban fiyat artışında emekçi, patron ve hükümet olarak kararın altına üçlü imza attık. Bu hem patron hem emekçi hem de hükümet tarafı razı demek. Biz tekrar elimizi taşın altına koyacağız. Tekrar üçlü imza ile bu süreci sonuçlandırmak istiyoruz. Personellerimizin, personel sendikalarımızın, emekçi konfederasyonlarının şad olmadığı, işletmelerimizde huzursuzluğun olduğu bir durumu dilek etmiyoruz. Bununla birlikte patronların ağır maliyetler altında ezildiği bir durumu da istemiyoruz. İstikrarlı bir minimum fiyat konusunda yeniden hem emekçi konfederasyonlarımızla hem devletimizle çalışmaya uğraş göstereceğiz.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu