Haber

Gülizar Biçer Karaca: Herkesin Haklarına Ulaşabildiği Güçlü Bir Sosyal Devlet Yaratacağız

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü münasebetiyle “Hak temelli politikalar geliştireceğiz, hak ihlallerinin önlenebildiği, herkesin haklarına ulaşabileceği güçlü bir sosyal devlet oluşturacağız” dedi. • Hak savunucuları olarak insan onuruna yakışır yaşam koşullarını sağlayacağız.”

CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü münasebetiyle bir görüntü paylaştı. Biçer Karaca’nın bugün sosyal medya hesabından paylaştığı videoda, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesine yönelik protestolara destek amacıyla çektiği videodan, Amasra madeninde hayatını kaybedenlerin ailelerine yaptığı ziyaretten. Madımak Katliamı’nın anılmasından, katıldığı çeşitli eylem ve protestolara, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki haklarına kadar. İhlaller, takip ettiği davalar, çevre felaketleri ile ilgili yaptığı açıklamalardan görüntüler yer aldı.

“HERKESİN HAKLARINA ULAŞABİLECEĞİ GÜÇLÜ BİR SOSYAL DEVLETİMİZ OLACAK”

Biçer Karaca yaptığı açıklamada, “Hak temelli politikalar geliştireceğiz, hak ihlallerinin önlenebildiği, herkesin haklarına erişebildiği güçlü bir sosyal devlet oluşturacağız. Hak savunucuları olarak herkese uygun yaşam koşullarını sağlayacağız.” insan onuru.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu